Forum Sitesi Nedir ? Sayfa

Kullanıcıların mesaj göndererek birbirleriyle konuşmalarına izin veren bir web sitesi veya web sitesi alanı, Web forumu olarak bilinir. Çoğu forum, anonim ziyaretçilerin forum gönderilerini görüntülemesine olanak tanır, ancak mesaj göndermek için kayıt talep ederler. Bir foruma mesaj gönderirken, yeni konular (veya "konular") oluşturma veya mevcut konulara yanıt verme seçeneğiniz vardır.

Çok çeşitli konuları kapsayan web forumları vardır. Yazılım desteği, web yöneticisi yardımı ve programlama konuşmaları sadece birkaç örnektir. Birçok Web forumu bilgi teknolojisine odaklanırken, bununla sınırlı değildir. Sağlık, fitness, otomobiller, emlak, eğitim, ebeveynlik ve diğer birçok konuya ayrılmış forumlar var. Fitness forumu gibi bazı forumlar daha genel iken, yoga eğitmenleri için bir topluluk gibi diğerleri daha uzmandır.

Forum Siteleri Nasıl Çalışır ?

Web forumları, kullanıcılar siteyi ziyaret ettiği ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten (UGC) oluştuğu için gönderiler yayınladığı sürece genişler. Bir Web forumunun web yöneticisi, yalnızca ileti dizilerini taşıma, birleştirme ve arşivlemeyi içerebilen forumu yönetmekten sorumludur. Ayrıca, gönderilere göz kulak olmayı ve uygun olmayanları ortadan kaldırmayı da gerektirebilir. Uygun olmayan içeriği filtrelemek popüler topluluklar için zor bir süreç olsa da, vBulletin ve phpBB gibi çoğu forum yazılımı yardımcı olabilir.

Hızlı genişlemeleri nedeniyle, web forumları İnternet'in önemli bir parçası haline geldi. Gerçekten de, belirli bir konuda yardım arıyorsanız, bir veya daha fazla forum sitesi en iyi sonuçlar arasında görünecektir. Sonuçta, bir şey hakkında sorusu olan tek kişi olma ihtimaliniz çok düşük. Forumlara göz atarak, daha önce benzer sorular sormuş olanlardan bilgi edinebilirsiniz. Öte yandan, çevrimiçi bir forumda fikirlerinizi ve yorumlarınızı ifade ederek başkalarına yardım edebilirsiniz.

NOT: Web forumları ayrıca İnternet forumları, tartışma panoları ve çevrimiçi bülten panoları olarak da bilinir.