SEO Nedir ? Arama Motoru Optimizasyonu Sayfa

SEO Nedir ? Arama Motoru Optimizasyonu

Seo Nedir

"Arama motoru optimizasyonu" terimi, bir web sitesini arama motorları için optimize etme sürecini ifade eder. Basit bir ifadeyle, tüketiciler işletmenizle bağlantılı ürün veya hizmetleri aramak için Google, Bing ve diğer arama motorlarını kullandıklarında görünürlüğünü artırmak için web sitenizi yükseltme sürecini ifade eder. Sayfalarınızın arama sonuçlarında ne kadar yüksek görünürlüğü olursa, dikkat çekme ve şirketinize yeni ve mevcut müşterileri çekme olasılığınız o kadar yüksek olur.

SEO nedir ve nasıl çalışır?

Botlar, Google ve Bing gibi arama motorları tarafından web'i taramak, siteden siteye geçmek, bu siteler hakkında bilgi toplamak ve dizine eklemek için kullanılır. Dizini, tam olarak aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için bir kütüphanecinin bir kitap (veya bir web sayfası) açabileceği büyük bir kütüphane olarak düşünün.

Ardından, algoritmalar, yüzlerce sıralama kriteri veya sinyali kullanarak, belirli bir sorgu için arama sonuçlarında gösterilmeleri gereken sıraya karar vermek için dizindeki siteleri inceler. Kütüphane benzetmemizde kütüphaneci, kütüphanedeki her kitabı okudu ve hangisinin sorularınıza cevap vereceğini size söyleyebilir.

SEO başarı faktörlerimiz, kullanıcı deneyimi yönleri için vekiller olarak görülebilir. Arama botlarının, bir web sitesinin veya web sayfasının arama yapan kişiye aradıkları bilgiyi ne kadar iyi sağlayabileceğini belirleme şeklidir.

Ücretli arama reklamlarının aksine daha yüksek organik arama sıralamaları elde etmek için arama motorlarını satın alamazsınız, bu nedenle SEO uzmanlarının çaba göstermesi gerekir. Yardım edebileceğimiz yer orası.

Periyodik SEO Faktörleri Tablomuz, değişkenleri altı kategoriye böler ve SEO açısından genel değerlerine göre ağırlıklandırır. Örneğin, içerik kalitesi ve anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonunun kritik yönleriyken, taranabilirlik ve hız, site düzeninin kritik yönleridir.

En iyi SEO uygulamalarından uzaklaşan Toksinlerin bir listesi de yeni revize edilmiş SEO Periyodik Tablosunda yer almaktadır. Bunlar, arama motorlarının algoritmaları daha az karmaşık olduğunda, yüksek bir konum sağlamak için yeterli olabilecek kısayollar veya taktiklerdir. Ve şimdilik, işe yarayabilirler - en azından siz yakalanana kadar.

Ayrıca, üç ana niş için SEO başarı kriterlerini inceleyen yeni bir Nişler bölümü ekledik: yerel SEO, haber/yayıncılık ve e-ticaret SEO. Genel SEO Periyodik Tablomuz önerilen uygulamalarda size yardımcı olabilirken, bu Nişlerin her biri için SEO'nun inceliklerini anlamak, küçük işletmenizin, yemek tarifi blogunuzun ve/veya çevrimiçi mağazanızın arama sonuçlarında başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

Arama algoritmaları, alakalı, yetkili sayfaları ortaya çıkarmayı ve kullanıcılar için hızlı bir arama deneyimi sağlamayı amaçlar. Sitenizi ve içeriğinizi bunları göz önünde bulundurarak optimize ederseniz, bu değişkenler sayfalarınızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.